X
692 489 392

Bobolin i okolice


Bobolin to niewielkie nadmorskie letnisko, znajdujące się między Dąbkami a Darłowem, około 1 km od linii brzegowej Bałtyku. Cechą charakterystyczną tej miejscowości jest szeroka, piaszczysta plaża - jedna z najpiękniejszych i jednocześnie najczystszych nad naszym morzem i w porównaniu z gwarnymi wczasowiskami jest niezatłoczona.

Wczasy w Bobolinie - cisza i spokój!

Bobolin otoczony jest sosnowymi lasami, a jego walory przyrodnicze zostały docenione - wchodzi w skład uzdrowiska Dąbki. To niezwykłe miejsce do spędzenia urlopu zarówno dla rodzin z dziećmi, jak również wszystkich osób poszukających spokoju. To również doskonałe miejsce do wycieczek, przejażdżek rowerowych - przez Bobolin przebiega kilka szlaków rowerowych. W Bobolinie znajduje się również gospodarstwo agroturystyczne ze stadniną koni.

Pasjonatów historii XX wieku zaciekawią bunkry na miejscowej plaży. Wybudowane zostały prawdopodobnie na początku lat 40-tych XX stulecia - na niemieckich, bobolińskich poligonach doświadczalnych sprawdzano siłę rażenia działa Dora. Wojenna historia okolicy po dziś dzień ciekawi historyków i odwiedzających Bobolin wczasowiczów.

Niewielka odległość nadbałtyckich kurortów, między innymi Dąbek czy Darłowa, zapewnia dostęp do wielu wakacyjnych atrakcji, przy jednoczesnym, pełnym relaksie na co dzień w spokojnym i cichym Bobolinie.