Atrakcje w okolicy

Plaża w Bobolinie

Bobolin to malownicza miejscowość nadmorska, położona na wybrzeżu Bałtyku, która przyciąga turystów w sezonie letnim swoją piękną plażą. Plaża w Bobolinie jest jednym z największych i najpiękniejszych w regionie, a woda w morzu jest czysta i przejrzysta.

Plaża w Bobolinie jest szeroka, piaszczysta i zadbana. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas, są dostępne boiska do siatkówki plażowej, a także możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

W okolicy plaży w Bobolinie znajdują się liczne bary i restauracje, gdzie można spróbować przysmaków regionalnych. W sezonie letnim na plaży odbywają się też różne imprezy i koncerty, które przyciągają turystów z całego regionu.

W Bobolinie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym piękny port rybacki, w którym można kupić świeże ryby i owoce morza. W pobliżu plaży znajduje się także park linowy oraz liczne trasy rowerowe, które prowadzą przez piękne okolice i zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Bunkry w Bobolinie

Bunkry w Bobolinie - owiane tajemnicą budowle, pozostałość po II Wojnie Światowej. Położone wzdłuż wybrzeża, pomiędzy miejscowościami Bobolin a Darłówko, większość z nich położona jest na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej.

Co ciekawego w Bunkrach?

To co mogą Państwo zobaczyć to zaraz przy drodze prowadzącej na plażę betonowe fundamenty po stanowisku artyleryjskim z zachowanymi śrubami po mocowaniu działa. Przy samym wejściu na plażę znajdują się betonowe bunkry, które prawdopodobnie służyły jako tarcze strzelnicze do testowania broni wielkiego kalibru (posiadają wyraźne ślady trafień pocisków), a na jednym z nich doskonale został zachowany wybity nr fabryczny i data produkcji -
1939 r. Do dziś dnia bunkry na plaży w Bobolinie oraz wojenna historia działa Dora, której siłę rażenia testowano na niemieckich, bobolińskich poligonach doświadczalnych, intrygują historyków oraz odwiedzających Bobolin turystów.

Szlaki turystyczne

  • Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) - przez gminę przebiega część szlaku o długości ok. 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.
  • Szlak Rezerwatów (niebieski) - przez gminę przebiega część szlaku o długości około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice. Na trasie rezerwatu Pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu.
  • Szlak Wiatraków (zielony) rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań, a kończy się w Wiciu, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim - długość 13 km. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską, największy w Polsce park elektrowni wiatrowych.
  • Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) rozpoczyna się w Darłowie i biegnie przez: Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego. Długość 104 km - polecany turystom zmotoryzowanym lub rowerzystom.